محیط صنعتی

مواجهه با صداهای آزاردهنده در محیط صنعتی و کارگاه‌های تولیدی می‌تواند بسته به میزان آلودگی صدای محیط، مشکلاتی از قبیل کاهش عملکرد ذهنی، سردرد، افزایش خطای انسانی و حوادث، کاهش بهره‌وری کارکنان، عوارض قلبی و عروقی، خستگی و افت شنوایی موقت و دائم کارگران را در پی داشته باشد. شاخص سنجش آلودگی صدای محیط تراز فشار صوت است که با واحد دسی‌بل (dB) بیان می‌گردد. حد مکالمه معمولی 60 دسی‌بل است. حد مجاز مواجهه شغلی نیز برای 8 ساعت کار روزانه 85 دسی‌بل می‌باشد، و به ازای هر 3 دسی‌بل افزایش تراز فشار صوت، زمان مجاز مواجهه شغلی نصف می‌گردد. در محیط‌های صنعتی تعداد متنوعی از تجهیزات پرصدا وجود دارند و بعلاوه سطوح داخل اماکن صنعتی عموماً از مصالح سخت تشکیل شده است که شدیداً بازتابش دهنده صوت بوده و زمان بازآوایی را بالا می‌برد و سبب تشدید صدا تا حدود 20 دسی‌بل می‌گردد.

با اتخاذ اصلاحات مناسب، شما می‌توانید صداهای موجود در این محیط‌ها را با قرار دادن محفظه بر روی منابع تولید صدا، استفاده از دیواره‌های عایق برای جلوگیری از انتقال صدا یا به کار بردن پانل‌های آکوستیک جاذب صوت مناسب دیواری و سقفی برای صدای کلی محیط، صنعتی و تولیدی را کاهش دهید. هزینه‌هایی که برای این اصلاحات پرداخت می‌کنید در مقابل سودهایی که از افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌های درمان و غرامت‌های ناشی از بیماری شغلی قرار گرفتن در شرایط کاری سخت و زیان‌آور دریافت می‌کنید، به خوبی پوشش داده خواهند شد.

شرکت پویش آواسینا با دانش و تجربه‌ای که در طی سال‌ها فعالیت مؤسسان خود در دست دارد، گزینه‌ی مناسبی برای کمک به شما در حل مشکل آلودگی صدای محل کارتان خواهد بود. هم اکنون شما می‌توانید شرح درخواست خود را از طریق فرم ثبت مشکل برای متخصصین شرکت آواسینا ارسال نمایید تا کارشناسان مربوطه در اسرع وقت برای حل مشکل با شما تماس بگیرند.

محصولات مرتبط: