محیط تخصصی

اگر تا به حال تلاشی برای تمرین نوازندگی یا خوانندگی کرده باشید، احتمالا با صدای اعتراض دیگران مواجه شده‌اید. شما اگر یک فرد حرفه‌ای در زمینه موسیقی باشید، برای اتاقی که در آن تمرین می‌کنید به سه چیز احتیاج دارید: خارج نشدن صدایی که تولید می‌کنید از اتاق، وارد نشدن صدایی از بیرون اتاق، و کنترل آکوستیک خوب در اتاق برای به وجود آمدن باکیفیت‌ترین صدا.

اتاق محل تمرین و اجرای شما چه کوچک باشد و چه بزرگ، به آماده‌سازی آکوستیکی نیاز دارد. عایق‌سازی صوتی دیوارها، تنظیم فضای انتشار صوت در داخل اتاق با استفاده از پانل‌های آکوستیک و کنترل بازآوایی مزاحم از جمله این آماده‌سازی‌ها هستند که در صورت اجرای مناسب، کیفیت مطلوبی را بدست خواهند داد. بجز دیوارها٫ شما به عایق‌بندی درب‌ها و پنجره‌ها نیز نیاز دارید. علاوه‌بر‌این‌ها صدای زمینه نیز باید کاملاً کنترل شده باشد تا بتوانید بدون پژواک مزاحم تمرین کنید. اجرای اصولی و موثر این عایق‌بندی‌ها، بسیار تخصصی و نیازمند دانش و تجربه است.

اتاق‌های آکوستیک صامت و کاملاً آرام برای مقاصد تحقیقاتی، ادیومتری آزمایشگاه فیزیک آکوستیک و مانند آن نیز حوزه‌های تخصصی هستند که طراحی و احداث آنها نیازمند یاری گرفتن از افراد خبره و متخصص در زمینه آکوستیک است

شما برای طراحی و اجرای این نوع مکان‌ها نیاز دارید که مشاوران مجربی را در کنار خود داشته باشید. برای درخواست مشاوره و راهنمایی بیشتر در این زمینه با کارشناسان مجرب شرکت آواسینا، هم اکنون فرم ثبت مشکل را برای ما ارسال نموده و کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

محصولات مرتبط: