وبلاگ

معرفی محصولات و خدمات شرکت پویش آواسینا در شبکه نسیم

لوگو شبکه نسیم

برنامه تلویزیونی «نسیم دانش» که به بررسی کسب و کارهای مختلف ایرانی و مباحث متنوع در حوزه های علوم و کارافرینی می پردازد، در آخرین قسمت خود به معرفی خدمات و محصولات شرکت پویش آواسینا در قالب یک شرکت دانش بنیان پرداخته است.

مقاله دکتر گلمحمدی در خبرگزاری صما

مقاله ای از دکتر گلمحمدی با عنوان «آلودگي صدا در ساختمان‌ها و روش‌هاي کنترل آن» در سایت خبرگزاری صما منتشر شده است که از طریق لینک زیر قابل دسترسی می باشد. این مقاله به بررسی تفاوت‌های ساختاری و کاربردی و مقایسه مزایا و معایب پانل‌های آکوستیک و تایل‌های آکوستیک پرداخته است.

چه محدوده‌ای از تراز صوت برای انسان خطرناک است؟ ادامه

واکنش انسان از تراز فشار صوت 65 دسی‌بل به بالا شروع می‌شود. ابتدا به صورت ناراحتی و احساس آزار صدا و بعد افزایش فشار خون و ضربان قلب. در مواجهه با صدهای با تراز بالاتر خستگی و افت عملکرد ذهنی هم اثبات شده است. در صورت ادامه مواجهه یا افزایش تراز فشار صوت آستانه شنوایی بالا می‌رود و احساس سنگینی و کیپی گوش به شخص دست می‌دهد که به آن افت موقت شنوایی می‌گویند. افت موقت اغلب قابلیت بازگشت و درمان دارد اما مواجهه مداوم با صدا در این شرایط می‌تواند باعث افت دایم شنوایی و حتی ناشنوایی گردد.

تفاوت تایل آکوستیک (Acoustic tile) و پانل (پنل) آکوستیک (Acoustic Panel)

تایل آکوستیک به صورت یک لایه یکپارچه شامل مصالح متداول مانند گچ، فوم و یا کامپوزیت است که اغلب به صورت خودکار و تک مرحله ای به صورت انبوه تولید می گردد. البته در هر حال باید متوسط ضریب جذب صوتی برای این مصالح باید بیش از 0.5 باشد. تایلها دارای شکل و رنگ ثابت بوده و تنوع پذیری آنها با توجه به روش تولید دارای محدودیت است، اما پانلهای آکوستیک دارای ضریب جذب صوتی بالاتر از تایلها بوده و قابلیت طراحی متناسب با محیط استفاده می باشند. پانلها به صورت دستی یا نیمه خودکار تولید شده و دارای لایه بندی هستند.

صفحه‌ها